Články Galerie Kategória Art Moda Wedding

Retušovanie fotografii

Pred a po retušovaní

Retušovanie a úprava fotografii  Áno-Nie?

Retušovaná  Fotografia si vyžaduje svoj čas, miesto, prípravu.  Pre uvedenie do finálneho stavu je potrebný čas. Verte mi, neni to 5 ani 15 minút práce.

Pleť bude po dohode retušovaná a krásna. Postava úžasná, chudšia, alebo mohutnejšia. Vaše požiadavieky sú rozhodujúce. Dokonca vieme odretušovať aj svokru či bývalého milenca alebo terajšiu milenku z práce.  Upravím Vám oči, ústa, make-up, prsia, vlasy, nohy, no všetko načo si len zmyslíte.

Aká je teda realita a prax v reálnom živote?

Ako to je teda s Retušovaním z pohľadu fotografa a klientky?

Zo 100% žien, príde 98% za fotografom s tým, ako by chceli len trošku upravené fotky, také prirodzené, aby som tam bola naozaj ja. Vyslovene si neprajem nič retušovať a nebudem platiž zbytočne za retušovanie. Fotograf si povie OK dievča, náž zákaznik, náš pán.

Výsledok – fotograf predloží jemne upravené a orezané fotografie, tak ako si želala klientka. Ale len tak mimochodom, klientka zbadá svoju fotku upravenú a vyretušovanú, kde vyzerá klientka naozaj úžasne. Hneď nasleduje aj ďalšia otázočka a máte aj viac takých vyretušovanýýýýýýých? fotograf – Ale áno mám. ona: a môžem ich viedieť? fotograf:Ale samozrejme že áno, ale viete, tie som si vyretušoval len tak pre seba pre svoju potrebu na prezentáčné účely, že ako by to vyzeralo po mojom, lebo ja rešpektujem vaše požiadavky.

Klientka sa chystá zaplatiť s pokrčeným výrazom na tváričke a zrazu je nejaká roztržitá, pomalá a tu príde otázka, a tie retušované mi nedáte? Veď tie sú tiež moje, či? Veru dievča je tam to -či-. Povedala ste vy sama osobne a dokonca ste trvala na tom, že si vyslovene neprajete retušované fotografie a že chcete len vyslovene jemne upravené. ona:Aaaaaale ja ich chceeem a ja vám doplatím koľko bude treba.

No a takto to dopadne u 98% žien ktoré nechcú retušované fotografie.

O autorovi

Fotograf Prievidza, Bratislava

Verified by MonsterInsights